Osecna

Osečná

Osečná została założona prawdopodobnie przez któregoś z Vartenberków w pierwszej połowie XIII wieku na ziemskim szlaku handlowym między miastami Český Dub i grodem Děvínem. W 1565 roku tu wybudowano kościół św. Wita, w którym znajduje się grobowiec rodzinny rodu Biebersteinów.

Do miasta Osečná należy też uzdrowisko Lázně Kundratice, które należy do najstarszych uzdrowisk w Czechach, w których używa się jako naturalnego środka leczniczego borowiny.

Miasto Osečná rozciąga się w malowniczym krajobrazie. Oprócz lasów, łąk i pastwisk jest tu też kilka stawów. Przez miasto przepływa rzeka Ploučnice, która ma źródła na północ od miasta w okolicy stawu Jenišovský rybník. Cała okolica jest dosłownie poprzecinana gęstą siecią turystycznych tras rowerowych i pieszych.


Pensjonat Sucháč


Pensjonat Sucháč znajduje się we wsi Osecna w Podjestedi, w regionie turystycznym Góry Łużyckie. Położenie pensjonatu jest idealne do uprawiania turystyki pieszej w okolicach Grzbietu Jeszczedskiego lub do zwiedzania dawnego obszaru wojskowego Ralsko i Novoborska. Wes Osečná i okolice oferują doskonałe warunki do całorocznych odwiedzin - w sezonie zimowym oferuje tereny narciarskie Grzbietu Jeszczedskiego, a w sezonie letnim pływanie w jeziore Hamerský.

Domek - Pensjonat Sucháč


Domek - Pensjonat Sucháč znajduje się we wsi Osecna w Podjestedi, w regionie turystycznym Góry Łużyckie. Położenie pensjonatu jest idealne do uprawiania turystyki pieszej w okolicach Grzbietu Jeszczedskiego lub do zwiedzania dawnego obszaru wojskowego Ralsko i Novoborska. Wes Osečná i okolice oferują doskonałe warunki do całorocznych odwiedzin - w sezonie zimowym oferuje tereny narciarskie Grzbietu Jeszczedskiego, a w sezonie letnim pływanie w jeziore Hamerský.

Hotel i Gospoda Slunce


Hotel Slunce to przyjemny rodzinny hotel położony w malowniczej okolicy Podjestedi. Hotel jest położony we wsi Osecna, niedaleko regionalnego miasta Liberec.

Více ubytování v lokalitě Osecna

Doporučené regiony

Další zajímavé regiony

Tupadly
Wieś leży na północ od miasta Melnik, drogi prowadzącej w kierunku miasta Duba.Pierwsza wzmianka o wsi jest w roku 1363. Od końca 18 wieku i początku 19 wieku w Tupadly zachowało się wiele pruskiego...

Všechny regiony

Nacházíte se na Osecna